Dermatologia Leczenie ran Newsy Obok slidera

Szpital w Słupsku: szybka diagnoza nowotworów skóry i innowacyjne metody leczenia ran

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku informuje, iż stale poszerza wachlarz terapii oferowanych pacjentom na Oddziale Dermatologicznym. Zarząd szpitala podjął decyzję o zainwestowaniu w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu medycy mogą zapewnić szybką diagnostykę nowotworów skóry, kompleksowe leczenie ran i owrzodzeń nowatorskimi technikami, ale też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

– Zależy nam na zaproponowaniu naszym pacjentom najnowocześniejszych metod leczenia. Podążamy za dynamicznym rozwojem medycyny i dlatego inwestujemy w techniki i sprzęt światowej klasy, zapewniające najlepsze efekty terapeutyczne – przyznają Andrzej Sapiński i Anetta Barna-Feszak, członkowie zarządu słupskiego szpitala.

Szybka diagnostyka i kompleksowe leczenie nowotworów skóry

– Pacjenci z podejrzeniem zmian nowotworowych skóry – raków i czerniaków – którzy wymagają, szybkiej diagnostyki, otrzymają ją u nas już w kilka dni. Na oddziale wykonujemy kwalifikacje do badań oraz biopsje, badania dermatoskopowe, wideodermatoskopowe i markery nowotworowe – mówi dr Piotr Brzeziński, specjalista dermatolog-wenerolog, koordynator Oddziału Dermatologicznego słupskiego szpitala.

Ekspert dodaje, że stany przedrakowe leczone są na miejscu, w oddziale dermatologicznym słupskiego szpitala, który mieści się w Ustce. Specjaliści stosują np. krioterapię. W przypadku wykrycia zaawansowanych nowotworów skóry, pacjenci natychmiast kierowani się do chirurga onkologa.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku

Jakie są korzyści leczenia ran ozonem?

Placówka informuje również o wdrożeniu nowoczesnych metod leczenia ran, owrzodzeń czy stanów zapalnych. W tym celu stosowany jest ozon, który posiada właściwości bakteriobójcze i odkażające.

– W ten sposób leczymy duże zmiany skórne – począwszy od ran pooperacyjnych, ran pourazowych, przez rany oparzeniowe, a także odleżyny i trudno gojące się owrzodzenia, np. w przebiegu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Wykonuje się to w ten sposób, że zakłada się na kończynę ze zmienioną chorobowo tkanką specjalny worek, do którego wpuszczany jest ozon. Taka terapia, czyli kąpiel w ozonie, wymaga systematycznych sesji, ale daje bardzo dobre efekty – podkreśla ordynator.

Specjaliści wyjaśniają, że ozon poprawia miejscowe ukrwienie i utlenowanie tkanki oraz odżywia ją, co wspomaga gojenie i zamknięcie się rany.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.